Keby som si myslel, že Boh s vysvetľovaním Božieho slova v ten deň mne osobne skončil, veľmi som sa mýlil. Tým, že som mohol kráčať ďalej to neskončilo. (pozri blog Mt 25,40 – 1.časť). Po skončení práce som tou istou cestou kráčal domov. Medzitým prešlo asi 5 hodín. Keď som išiel okolo plota kde som nechal peniaze, ostal som zarazený.TIE EURÁ BOLI TAM! NEDOTKNUTÉ! Ostal som úplne stáť. Prvá moja myšlienka bola. Ako je to možné? Veď ich ten bezdomovec videl, pozeral na mňa a ja na neho keď som ich dával na plot. Jasne vedel, že sú pre neho. Bol celkom blízko. A vtom som opäť začal vnímať, ako mi Boh cez to hovorí:
„Stále si sa pýtal, ako to je s tým skúšaním.Tu ti to vysvetľujem názorne, aby si to pochopil jasne a zreteľne. Nikdy neskúšam cez zlé veci. Nikdy. SOM LÁSKA A MILUJEM VŠETKY SVOJE DETI. Testujem Vašu poslušnosť v láske, aby vaša viera cez to rástla. Toto je môj jediný cieľ.“
Priatelia! Skoro som odpadol od úžasu. Keď som prišiel domov a svedčil o tom ďeťom a manželke, začali sme sa nad tým zamýšľať. Je viac ako jasné, že to celé zorganizoval a pripravil Boh na veľké svedectvo o Ňom.

1. Po tej ulici kde som nechal peniaze prejde denne niekoľko sto ľudí. Nikto tie peniaze nezobral.
2. Po tej ulici chodím 15 rokov do práce. Nikdy som tam bezdomovca nevidel. A nielen ja.
3. Keďže mesto kde žijem je malé, poznáme bezdomovcov. Keď som ho opisoval viecerým ľuďom ako vyzeral, nikdy v našom
meste takého bezdomovca nikto nevidel.
Požehnaný deň